Peh u zadnjoj minuti
Maribor u posljednjoj minuti odnio pobjedu iz Mostara
0
0

Prvak Bosne i Hercegovine, mostarski Zrinjski je porazom u 2. pretkolu Lige prvaka otvorio novu sezonu. Na Stadionu pod Bijelim Brijegom, prvak Slovenije, Maribor pobijedio je Plemiće s 2:1.

Agresivno je i odlučno Zrinjski ušao u susret. Visoki presing Mostaraca uništavao je u začetku napade Slovenaca.

Takva igra brzo je urodila plodom... Šuler u 9. minuti ruši u kaznenom prostoru Nemanju Bilbiju, a njemački sudac Siebert bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku.

Najkorisniji igrač Plemića u prošloj sezoni, Nemanja Bilbija preuzeo je odgovornost, ali ne uspjeva dovesti svoju momčad u vodstvo jer pogađa vratnicu, a vratar Handanović na kraju kupi loptu.

Naravno da Zrinjski nije mogao po ovakvim mostarskim vrućinama držati visoki presing, povukli su se, ali su i dalje imali veći posjed lopte.

Prvu veliku priliku Maribor je imao u 25. minuti. Dino Hotić je nakon ubačaja ostao sam u kaznenom prostoru domaćina, ali na sreću momčadi Blaža Sliškovića, krilni napadač Maribora glavom puca pokraj gola.

I u samoj završnici prvog poluvremena (43') Dino Hotić sjajno kroz obranu Zrinjskog pronalazi Bajdea, ovaj nesebično gura loptu do Luke Zahovića, a sinu legendarnog Zlatka ostaje lagani zadatak da gurne loptu u praznu mrežu i dovodi Maribor u vodstvo.

U drugoj minuti nastavka, ponovno Zrinjski prvi prijeti preko Tonija Jovića koji s ruba šesnaesterca puca pokraj gola.

U 68. minuti Maribor ostaje s igračem manje, jer Vrhovec pravi drugi žuti karton nad Todorovićem. Zanimljivo, prvi žuti karton je napravio pet minuta ranije.

Slovenci su i s igračem manje uspijevali odolijevati pokušajima Zrinjskog da dođe do poravnanja. Vrijedi spomenuti kako je pet minuta prije kraja u redovima Maribora ušao prošlogodišnji najbolji strijelac Plemića, Jasmin Mešanović.

No, morala je popustiti obrana gostiju, a to se dogodilo u 89. minuti. Kakjut je sjajno proslijedio loptu do Todorovića, a krilni napadač Plemića uz pomoć loše reakcije Handanovića donosi poravnanje rezultata za veliku ludnicu pod Bijelim Brijegom.

No, u 93. minuti, jedan od najiskusnijih u redovima Zrinjskog, kapetan Pero Stojkić radi prekršaj u svom kaznenom prostoru nad Ahmedijem. Iskusni brazilski napadač Tavares siguran je realizator s bijele točke i Maribor odnosi pobjedu iz Mostara.

Mogli su Slovenci i uvjerljivije slaviti, ali Ahmedi ne koristi sjajno dodavanje Tavaresa kada sam izlazi pred Pirića, ali vratar Mostaraca sjajno brani za kakvu takvu nadu za prolaz u uzvratu u Mariboru za tjedan dana.